ААА

Наказом Міністерства газової промисловості СРСР від 20 жовтня 1978 року №209-орг. створено ВО «Чорноморнафтогазпром» з метою пошуку в Криму, в тому числі на шельфі Азово-Чорноморського басейну, родовищ вуглеводнів з подальшою їх розробкою. 

Реорганізація в Державне акціонерне товариство відбулося в 1998 році.

Основні події в історії «Чорноморнафтогазу» і нафтогазовидобутку в Криму:

80-90-ті роки XVIII століття - геологічне вивчення Криму.
1864 р. - буріння перших свердловин на нафту на південь від Керчі.
1898 р. - в Керчі побудований перший завод з переробки нафти на асфальт.
У 20-х роках ХХ століття закладені основи стратиграфії і тектоніки Криму, дана науково - обґрунтована оцінка перспектив нафтогазоносності надр півострова.
1933 р. - створений трест «Кримгазнефть». За 8 років діяльності тресту отримані результати на ряді площ, проте родовищ промислового значення відкрито не було.
З початку 60-х років розгорнулися пошуково-розвідувальні роботи в степових і передгірних районах півострова.
У листопаді 1960 р. на Задорненській площаді отримано фонтан газу.
У травні 1961 р. закінчена нафтова свердловина №1 на Октябрській площі.
У 1966 році в експлуатацію введено перше родовище в Криму - Глібовське газоконденсатне. Від Глібовського родовища до Сімферополя прокладений перший газопровід в Криму з відводами на Євпаторію і Саки.
У 1967 році введено в експлуатацію 57-кілометровий магістральний газопровід Сімферополь - Севастополь через Бахчисарай.
У 1970 році - в розробку введені Джанкойське та Стрілкове газові родовища.
У 1972 році розпочато буріння розвідувальних свердловин на шельфі Чорного моря.
У 1974 році відкрито газоконденсатне родовище Голіцино - перше в Чорному морі.
У 1976 році до системи газопостачання підключено Стрілкове газове родовище. Кримська мережа газопроводів з'єднана з материковою газотранспортною системою.
У 1978 році створено Виробниче об`єднання «Чорноморнафтогазпром», яке об'єднало кримські організації та підприємства нафтогазового комплексу.
У 1979 році введена в експлуатацію перша самопідйомна плавуча бурова установка "Сиваш" і розпочато облаштування Голіцинського газоконденсатного родовища.
1979-1985 р.р. - будівництво газопроводів-відводів Бахчисарай-Ялта і Ялта-Алушта.
У 1981 році побудована перша ледостойка платформа в Азовському морі на родовищі Стрілкове.
У 1983 році завершено будівництво першої нитки морського газопроводу Голіцино-берег, розпочато видобування нафти на Семенівському родовищі на Керченському півострові, розпочато пошукове буріння на шельфі Болгарії.
У 1983 році розпочалось видобування з Голіцинського газоконденсатного родовища.
У 1986 році участь у роботі спільного радянсько-в'єтнамського підприємства «ВьетСовПетро».
У 1991 році введено в експлуатацію Глібовське підземне сховище газу, створене на базі виснаженого Глібовського газоконденсатного родовища.
У 1992 році введено в розробку Архангельське газове родовище на шельфі Чорного моря.
У 1992 році було побудовано і введено в експлуатацію 97-кілометровий магістральний газопровід "Красноперекопськ - Глібовське ПСГ".
У грудні 1993 року введено в експлуатацію Штормове газоконденсатне родовище на шельфі Чорного моря.
1995 рік - побудована самопідйомна плавуча бурова установка "Таврида".
2002 рік - розпочато експлуатацію Східно-Казантипського родовища газу.
2004 рік - введення в експлуатацію Північно-Булганакського родовища газу, початок буріння параметричної свердловини №403 на площі Суботіна і будівництва газопроводу Ялта-Форос-Севастополь.
У 2005 році завершено буріння параметричної свердловини №403 на площі Суботіна - відкрито перше нафтове родовище в українському секторі Чорного моря.
У 2005 році від магістрального газопроводу Ялта-Алушта проведено газопровід-відвід до селища Малий Маяк. Ще один курорт Південного берега Криму газифікований.
У 2005 році газопровід середнього тиску доведений до селища Кореїз з боку Ялти.
2006-2009 рр. - початковий етап облаштування Одеського газового і Суботинського нафтового родовищ.
2010 рік - розпочато дооблаштування Голіцинського ГКР і Архангельського ГР.
2011 рік - реорганізація в Публічне акціонерне товариство "Державне акціонерне товариство" Чорноморнафтогаз ".
2011 рік - завершення облаштування Голіцинського і Архангельського родовищ.
2011 рік - друге життя Стрілкового родовища газу: збільшення видобутку після капітального ремонту свердловин в 13 разів.
2012 рік - побудований 83-кілометровий підводний газопровід, який з'єднав платформу БК-1 Одеського родовища і морську стаціонарну платформу МСП-4 Голіцинського родовища. Він став найдовшим підводним газопроводом в історії України.
2012 рік - початок видобутку природного газу на Одеському родовищі і його подача споживачам.
Експертним висновком Торгово-промислової палати України від 04.12.2014 №5668/05-5 підтверджено факт втрати Державним акціонерним товариством «Чорноморнафтогаз» можливості здійснювати свою господарську діяльність за звичайних умов, в тому числі виконувати власні зобов’язання у порядку, передбаченому чинним законодавством України, умовами укладених договорів, починаючи з 27 лютого 2014 року і до відновлення конституційного ладу України на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим здійснення господарської діяльності у відповідності з вимогами законодавства України неможливе.
11.07.2014р. рiшенням загальних зборiв акцiонера Державного акцiонерного товариства «Чорноморнафтогаз», оформленим протоколом №2/2014, змінено місцезнаходження Державного акцiонерного товариства «Чорноморнафтогаз» з тимчасово окупованої території на іншу територію України.
11.08.2014р. в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань проведено державну реєстрацію змін місцезнаходження Державного акцiонерного товариства «Чорноморнафтогаз» за адресою: 01030,Україна, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького 26,оф.505.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» у зв’язку з тимчасовою окупацією території України» від 13 березня 2018 року № 2320-VIII внесені зміни до деяких законодавчих актів України з питань продовження Державному акціонерному товариству «Чорноморнафтогаз» строку дії спеціальних дозволів на користування надрами, наданих на ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території України, з урахуванням особливостей, встановлених законом.
22 листопада 2018 року Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення діяльності Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» за №8338.
Цим законом встановлено, що на період тимчасової окупації України Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» відкриває поточний рахунок зі спеціальним режимом використання для проведення розрахунків по забезпеченню виробничої діяльності, діяльності по захисту майнових прав у судах, а також погашення заборгованості перед кредиторами. Такий рахунок відкриватиметься в уповноваженому банку, визначеному Кабінетом Міністрів України за пропозицією НАК «Нафтогаз». Відновлення повноцінної виробничої діяльності Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогазу» сприятиме посиленню енергетичної безпеки та незалежності України, особливо в Херсонській області».